Glavni trg 1
5271 Vipava
Vinoteka Vipava
Glavni trg 8
5271 Vipava
V petek, 28. novembra, je v Galeriji v kapeli dvorca Lanthieri v Vipavi potekal koncert Dua Subburben, ki ga sestavljata Gal Furlan – bobni, tolkala in Andrej Kobal – elektronika. Glasbenika sta predstavila svoj novi album Echoforms in občinstvo popeljala v večer eksperimentalne ter ambientalne glasbe, ki je v izjemni akustiki galerije zares zaživela v svoji polnosti.
Andrej Kobal iz Vrhpolj je skladatelj in oblikovalec zvoka, ki deluje na številnih področjih glasbenega ustvarjanja. Ukvarja se z avtorsko kompozicijo, oblikovanjem zvoka, skladanjem glasbe za film in gledališče, ustvarja zvočne instalacije ter razvija po meri narejene elektronske virtualne instrumente.
Dogodek je povezal prostor, zvok in okus. Poleg koncerta so obiskovalci lahko uživali v izbranih vinih vinarjev Burja in Vina Lavrenčič ter v odličnih sirih Golden Ring Cheese. Večer je tako ponudil preplet sodobne glasbe in lokalnih okusov ter ustvaril celostno doživetje.
Dogodek je organiziralo Kulturno umetniško društvo TAAK, ki je del sredstev pridobilo iz naslova javnega razpisa Zavoda za turizem TRG Vipava za sofinanciranje kulturno zabavnih in turističnih prireditev v občini Vipava.